banner_subpage.png


KADRA TTC – JAKIM JESTEŚMY ZESPOŁEM?

Kadra Technikum Technologii Cyfrowych to zespół bardzo dobrze wykształconych, wciąż podnoszących swoje kwalifikacje pedagogów, wśród których znajdują się egzaminatorzy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Nasi nauczyciele to przede wszystkim pasjonaci zawodu. Twórczo i ambitnie realizując zamierzone cele, potrafią nie tylko wymagać, ale również wspierać uczniów w rozwoju, a także inspirować ich do kreatywnego działania, o czym świadczą m.in. wielokrotni laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych i tematycznych na szczeblu ogólnopolskim oraz wojewódzkim. Efektem ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań stały się liczne autorskie programy nauczania i projekty współpracy międzynarodowej szkół w ramach Unii Europejskiej. Dbając o wszechstronny rozwój uczniów, nasi nauczyciele stwarzają możliwość rozwijania pasji i zainteresowań oraz aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym i naukowym miasta.

mgr inż. Krzysztof Królak

Dyrektor szkoły

Typ inżyniera, który posiada niezbędne doświadczenie, potrafi powiązać z zastosować wiedzę z różnych dziedzin, dzięki której poprzez dostępności teorii i odpowiednich „narzędzi” jest w stanie rozwiązać prawie każdy problem. Po trudach codziennej pracy od wielu lat uprawia (świadomą) fotografię, biega, wypoczywa na trudnych górskich szlakach, podróżuje.

mgr inż. Krzysztof Królak

mgr Ewa Niewczas

Wicedyrektor szkoły, nauczycielka języka polskiego i filozofii

Doświadczony pedagog z wieloletnim stażem, egzaminator OKE, realizatorka programów autorskich, inicjatorka licznych projektów i przedsięwzięć. Opiekun szkolnego koła teatralnego, który swoją teatralną pasją dzieli się z kolejnymi rocznikami uczniów, przygotowując ich do świadomego i aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym. Organizatorka imprez oraz uroczystości szkolnych i pozaszkolnych realizowanych według autorskich scenariuszy.

mgr Ewa Niewczas

mgr Barbara Bielińska

Nauczycielka języka polskiego i filozofii

Nauczycielka języka polskiego i filozofii z wieloletnim doświadczeniem. Egzaminatorka maturalna OKE. Ceni młodzież i swoją pracę. W młodych ludziach dostrzega wielki potencjał i możliwości. Praca z ambitną młodzieżą daje jej wiele satysfakcji. Lubi podróże po Europie, dobre książki i filmy.

mgr Barbara Bielińska

dr Beata Będzik

Nauczycielka podstaw przedsiębiorczości, działalności gospodarczej w branży zawodowej, bezpieczeństwa i higieny pracy

Ekonomistka, wieloletni wykładowca w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie oraz innych szczecińskich uczelniach. Trener symulacji biznesowych i przedsiębiorca, więc działalność gospodarczą zna zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Kocha książki, choć te z kategorii horror i literatura grozy omija z daleka.

dr Beata Będzik

mgr Małgorzata Dembińska

Nauczycielka przedmiotów zawodowych – administrowanie serwerowymi systemami operacyjnymi, systemy baz danych

Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w szkolnictwie i na rynku szkoleniowym. Egzaminator ECDL, trener IT. Aktywnie spędza czas wolny w gronie rodzinnym.

mgr Małgorzata Dembińska

mgr inż. Ewa Giedziun

Nauczycielka przedmiotów zawodowych - witryny i aplikacje internetowe, tworzenie stron i aplikacji internetowych

Egzaminator OKE w Poznaniu dla zawodu technik informatyk. Rozwija swoje umiejętności poprzez udział w wielu szkoleniach i warsztatach ściśle związanych z tworzeniem i testowaniem oprogramowania.

mgr inż. Ewa Giedziun

mgr inż. Marcin Giedziun

Nauczyciel przedmiotów zawodowych – lokalne sieci komputerowe, montaż i konfiguracja lokalnych sieci komputerowych

Z pasją dzieli się wiedzą i umiejętnościami, ale chętnie słucha też młodych ludzi, skąd czerpie kreatywne rozwiązania problemów, naucza poprzez doświadczenie. Egzaminator OKE w zawodzie technik informatyk oraz Instruktor Cisco Networking. Ceni aktywny wypoczynek na łonie natury.

mgr inż. Marcin Giedziun

mgr Maciej Hypś

Nauczyciel przedmiotów zawodowych – systemy operacyjne, administrowanie systemami operacyjnymi, lokalne sieci komputerowe

„Zawodowiec”, który z zapałem i dobrą energią przygotowuje młodzież do egzaminu. Dzieląc się tajnikami wiedzy o systemach operacyjnych, mobilizuje uczniów do zaangażowania w podejmowane działania i kreatywności. Wolny czas spędza aktywnie, trenując i podróżując.

mgr Maciej Hypś

mgr Lucyna Juchnowicz-Łuczak

Pedagog szkolny oraz nauczyciel wychowania do życia w rodzinie

Doświadczony pedagog lubiący młodzież i rozumiejący jej problemy. Potrafi uważnie słuchać i rozmawiać, ceni samodzielność myślenia. Miłośniczka podróży dalekich i bliskich oraz czytania książek.

mgr Lucyna  Juchnowicz-Łuczak

mgr Dominika Kotłowska - Wypych

Nauczycielka języka polskiego

Energiczna, uśmiechnięta i wymagająca nauczycielka języka polskiego. Pełna pomysłów opiekunka Samorządu Uczniowskiego, szerząca wśród młodzieży ideę wolontariatu. Miłośniczka dobrej książki oraz małych i dużych podróży.

mgr Dominika Kotłowska - Wypych

mgr Małgorzata Kujawska

Nauczycielka języka angielskiego

Nauczycielka z wieloletnim stażem, egzaminator OKE, egzaminator the London Tests of English. Obecnie pełni funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Jej miejsce na ziemi to Londyn, uwielbia wszystko co angielskie - włącznie z akcentem i fish and chips.

mgr Małgorzata Kujawska

mgr inż. Elżbieta Mańka

Nauczycielka matematyki

Nauczycielka matematyki z wieloletnim stażem. Jej ulubionym działem są funkcje. Ceni sobie współpracę z uczniem opartą na szczerości. Wolny czas lubi spędzać aktywnie.

mgr inż. Elżbieta Mańka

mgr Tomasz Michalczyszyn

Nauczyciel wychowania fizycznego

Trener piłki nożnej z dyplomem UEFA "A" z licencją PZPN "A". Pełni funkcję trenera kadry województwa zachodniopomorskiego w piłce nożnej chłopców do lat 16 oraz koordynatora ds. szkolenia grup młodzieżowych w KS Arkonia Szczecin. Trenuje zespół juniorów młodszych KS Arkonia i klasy z poszerzonym programem piłki nożnej Gimnazjum nr 6.

mgr Tomasz Michalczyszyn

mgr Hanna Misiewicz

Nauczyciel matematyki

Doświadczony nauczyciel, egzaminator egzaminu maturalnego z matematyki. Ceni rzetelność i konsekwencję. Lubi koty, spacery i letnie wycieczki. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi.

mgr Hanna Misiewicz

mgr Agata Ochrymiuk

Nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie

Z konsekwencją i uporem dąży do wyznaczonych sobie celów. W swoich działaniach kieruje się przede wszystkim dobrem swoich wychowanków, na pierwszym miejscu stawiając ich rozwój osobisty. Od kilku lat zaraża swoich uczniów historią regionu, przygotowując ich do konkursów regionalnych. Wielbicielka psów i wycieczek (w szczególności górskich).

mgr Agata Ochrymiuk

mgr Joanna Pankanin

Nauczyciel bibliotekarz

Lubi kontakt z czytelnikami, a w szkolnej bibliotece stara się stworzyć miejsce przyjazne uczniom. Od lat wspiera młodych wolontariuszy, którzy czytają dzieciom książki. Prywatnie uwielbia wędrówki po górach i podróże w ciekawe miejsca.

mgr Joanna Pankanin

mgr Izabela Poppe-Iwanów

Nauczycielka wychowania fizycznego

Nauczyciel wychowania fizycznego, ukończyła również studia podyplomowe z zakresu "Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną". Jest instruktorem szeregu dziedzin:  żeglarstwa i jachtowego sternika morskiego,  narciarstwa alpejskiego, nordic walkingu, piłki siatkowej, lekkoatletyki oraz trenerem pływania II klasy. Osoba wszechstronna, lubiąca różne formy aktywności ruchowej, szczególnie na świeżym  powietrzu. Pasjonatka podróży, górskich wędrówek, żeglarstwa i narciarstwa. Opiekun Szkolnego Koła Edukacji Morskiej i koszykarskiej reprezentacji szkoły.
 

mgr Izabela Poppe-Iwanów

mgr inż. Małgorzata Płachta

Nauczycielka języka angielskiego

Nauczyciel dyplomowany z wieloletnim stażem, egzaminator CKE, z wykształcenia sozolog i filolog angielski. Interesuje się psychopedagogiką i neurodydaktyką. Uzyskała certyfikat TKT: Content and Language Integrated Learning na Universytecie Cambridge. Ma doświadczenie w pracy na wszystkich poziomach nauczania i z różnymi grupami wiekowymi. W codziennej pracy stosuje różnorodne metody, skutecznie dobierając style nauczania do potrzeb uczniów i założeń kursu. Od lat współpracuje z organizacją AIESEC. Po godzinach, uwielbia dalekie podróże i współczesne kino brytyjskie.

mgr inż. Małgorzata Płachta

mgr Anetta Sadura

Nauczycielka języka niemieckiego

Nauczycielka języka niemieckiego, doświadczony pedagog z 25-letnim stażem pracy. Współkoordynator międzynarodowego projektu w ramach współpracy polsko - niemieckiej INTERREG V A. Łączy pasję do nauczania języków obcych z pasją do muzyki.

mgr Anetta Sadura

mgr Wioletta Sandomierska-Michalak

Nauczycielka fizyki i matematyki

Nauczycielka fizyki i matematyki z wieloletnim stażem pracy z młodzieżą. Egzaminator OKE. Jako nauczyciel ceni sobie wzajemny szacunek i dialog z uczniem. Podróże i dobra książka są jej sposobem na spędzanie wolnego czasu. Lubi kontakt z przyrodą i pracę w ogrodzie.

mgr Wioletta Sandomierska-Michalak

mgr inż. Zofia Sokołowska

Nauczycielka biologii i chemii

Pasjonatka zawodu. Twórczyni i realizatorka autorskich programów nauczania oraz koordynatorka projektów współpracy międzynarodowej szkół w ramach Unii Europejskiej. Dba o inspirowanie uczniów do naukowej aktywności i twórczego działania poprzez pracę metodami aktywizującymi oraz realizowanie różnorodnych projektów we współpracy ze szczecińskimi wyższymi uczelniami.

mgr inż. Zofia Sokołowska

mgr Monika Stróżewska

Nauczycielka matematyki

Nauczycielka matematyki z pasją. Najważniejszy jest dla niej uczeń, zrozumienie jego potrzeb oraz wytrwałe dążenie do doskonalenia jego umiejętności. Ulubione zagadnienia matematyczne to stereometria i statystyka matematyczna. Ponadto uwielbia prowadzić badania z zakresu ekonofizyki oraz ekonometrii. W wolnym czasie zgłębia uniwersum Star Wars, spotyka się z przyjaciółmi i całym sercem kibicuje drużynie Toronto Maple Leafs w rozgrywkach NHL.

mgr Monika Stróżewska

mgr Izabela Stępień

Nauczycielka języka angielskiego

Nauczycielka języka angielskiego z 16-letnim stażem, egzaminator OKE, mediator, szkolny koordynator europejskiego programu Erasmus+. Chętnie angażuje się w pomoc potrzebującym uczniom – bierze czynny udział w komitecie organizacyjnym biegów charytatywnych, lubi wyzwania – jest oficerem łącznikowym The Tall Ships’ Races.

mgr Izabela Stępień

mgr Paweł Szumski

Nauczyciel religii

nauczyciel przedmiotu, którego nie da się nauczyć. Niestrudzenie próbujący pokazać, że Bóg i wiara w Niego jest OK, a świętość to normalność. Gdy już skończy dyskusje z uczniami, idzie na długi spacer ze swoim psem.

mgr Paweł Szumski

prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński

Nauczyciel matematyki

Zafascynowany głównie statystyką matematyczną. Z konsekwencją i uporem dąży do rozwiązania i wytłumaczenia problemów matematycznych. Pracownik Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Jego hobby to taniec. Od wielu lat instruktor salsy w jednej ze szczecińskich szkół tańca.

 

prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński

mgr Jarosław Wochowski

Nauczyciel informatyki oraz przedmiotów zawodowych – urządzenia techniki komputerowej, diagnostyka i naprawa urządzeń komputerowych

Na co dzień zajmuje się również fotografią i grafiką komputerową. Pasjonat sportu – amatorsko startuje w biegach maratońskich.

mgr Jarosław Wochowski

mgr Aleksandra Zielińska

Nauczycielka wychowania fizycznego

Absolwentka Instytutu Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Instruktorka aqua aerobiku, aqua cyclingu Hydrorider System, spiningu, pływania oraz tańca. Od 20 lat związana ze sportem i tańcem, a od 10 lat z fitnessem. Zawodniczka sekcji artystycznej Pałacu Młodzieży w Szczecinie, wieloletnia tancerka tańca towarzyskiego. Absolwentka Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu. Występowała jako tancerka na scenie Opery w Szczecinie. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Szczecinie, pełniąc funkcję choreografa. W roku 2006 uzyskała uprawnienia trenera, instruktora i Sędziego Okręgowego Pływania oraz instruktora rekreacji  ruchowej ze specjalizacją aerobik. Aktualnie pracuje również jako instruktor fitness.

mgr Aleksandra Zielińska

mgr Anna Ziółkowska

Nauczycielka języka niemieckiego

Nauczycielka języka niemieckiego, z zamiłowania literaturoznawca z wykształcenia filolog germański. W pracy z uczniami stawia na innowacyjność, pracę z nowymi technologiami oraz partycypację ucznia w procesie zdobywania wiedzy. Oprócz zarażania ciekawością do niemieckiego pasjonuje ją jazda na rowerze i gotowanie.

mgr Anna Ziółkowska